Naruto

W Naruto występuje cała plejada interesujących postaci posiadających własne zainteresowania, ciekawe osobowości, czy zdolności. Główny bohater – Naruto Uzumaki, to chłopak, w którego ciele uwięziony został demon zwany listem o dziewięciu ogonach. Stało się to podczas ataku na wioskę Konoha. Zginęło wtedy wielu mieszkańców, stąd wielka niechęć mieszkańców do Naruto, tonowana jednak nieco przez Trzeciego Hokage, który zabronił mówić o przeszłości.

Naruto
Naruto

Naruto z uwagi na uwięzionego w nim demona może korzystać z jego nieskończonej siły, co jednak może skutkować poważnymi konsekwencjami. Początkowe zmiany (wywołane wzrostem poziomu złości bohatera) obejmują zmianę koloru oczu, wzrost kłów i paznokci. W dalszej kolejności (jeśli zmiany postępują) wyrastają kolejne lisie ogony, które w kolejności od pierwszego do dziewiątego oznaczają coraz większą utratę panowania nad sobą. Jednocześnie postępują inne zmiany takie jak utrata skóry na rzecz czarnego ognia, tworzeni się szkieletu, czy ciała demona. Gdyby doszło do ostatecznego uformowania się demona lista Naruto zginąłby, a demon przejął pełną kontrolę nad jego ciałem. Jest przy tym chłopcem niezwykle hałaśliwym, czasem bardzo dziecinnym, ale jednocześnie w pełni oddanym potrzebom Konohy oraz przyjaciołom, których z czasem zdobywa. Chcąc zdobyć przychylność mieszkańców nieprzerwanie trenuje by kiedyś stać się największym Hokage w historii.
Pierwsza drużyna ninja, w której jest Naruto nosi numer siódmy, a jej sensei jest Kakashi Hatake. Obecnie po wielu perypetiach znów należy do drużyny Hatake, który oprócz sztuk walki (wraz z innymi mistrzami) uczy Naruto etyki, filozofii, japońskiej estetyki i zwyczajów. Dzięki temu wszyscy młodzi ninja otrzymują gruntowne wykształcenie, które ma im pomóc w późniejszym czasie stać się wartościowymi członkami społeczeństwa. Rozmyślne połączenie formy komediowej z dramatyczną, zbudowane wokół fabuły zapewniającej wartką akcję na wzór innego japońskiego anime DragonBall, stanowi bardzo atrakcyjny sposób przedstawienia zarówno samych postaci jak i ich kolejnych losów. Naruto jest w tej chwili jedną z najpopularniejszych anime na świecie, ciągle kręcone są odcinki serialu, a do tego powstała ogromna ilość innych produktów: gry karciane, filmy pełnometrażowe, komiksy, czy książki.

Dodaj komentarz