Bajki Grajki

Bajki grajki są czymś więcej niż zwykłymi bajkami. Są pouczające, ciekawe i wciągające. Wszystkie grajki są oparte na interesujących pomysłach, których rozwinięcie do formy śpiewanej i niezwykle melodyjnej stanowi dla dzieci dodatkowy atut, by sięgnąć po bajkę rozwijającą i pouczającą, w miejsce pełnej kolorów i akcji, ale pozbawionej głębszych treści.

Bajki Grajki
Bajki Grajki

W niezwykle rozbudowanej serii Bajki-grajki możemy zakupić takie tytuły, jak: Czerwony Kapturek, Kot w butach, Alicja w krainie czarów, Stoliczku, nakryj się!, Kopciuszek, Pinokio, Piotruś Pan, Śpiąca królewna, Księżniczka na ziarnku grochu, a także inne jak Opowieść o praprasłoniu, Król bul, Lata ptaszek, Tańczące krasnoludki, Doktor Nieboli, czy Dzieci Pana Astronoma. W sumie ukazało się dotąd osiemdziesiąt jeden płyt o najróżniejszej tematyce bajkowej. Bajki grajki mają niezwykle pozytywny wpływ na rozwój młodego umysłu. Ich zastosowanie może przynieść zadziwiające skutki od rozwoju myślenia abstrakcyjnego, przez zainteresowanie poznawaniem nowych historii po umuzykalnienie, które w późniejszym czasie może zaowocować szerokimi zainteresowaniami muzycznymi, łącznie z pasją poznawania w praktyce instrumentów muzycznych. Puszczanie muzyki relaksacyjne już noworodkom poprawia ich późniejsze osiągi w szkole (co zostało potwierdzone przez niezależne badania). Jeśli do muzyki dodamy też interesującą treść (oczywiście w przypadku dzieci nieco starszych – takich, które są w stanie zrozumieć już opowiadane historie) otrzymujemy wybuchową mieszankę intelektualną, której wartość merytoryczna oraz edukacyjna jest nie do przecenienia.
Nasze dzieci domagają się tego, co najlepsze – i słusznie, ponieważ na to zasługują. A bajki grajki nie bez przyczyny są tak popularne. Ich wspaniała śpiewana forma może zainteresować nie tylko najmłodszych, ale też starszych, nawet dorosłych. Śpiewane bajki pozwalają w pełni zagłębić się w magicznym świecie bajek nawet najpoważniejszej osobie. Śpiew jest tym, czego nasze dzieci potrzebują, pozwoli im już od najmłodszych lat osłuchiwać się z liniami melodycznymi co później da możliwość lepszego zapoznania się z muzyką współczesną.

Dodaj komentarz